از علائم سکته قلبی درد قفسه سینه

سکته قلبی امروزه به عنوان مهمترین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود. سالانه میلیون‌ها نفر به این دلیل در جهان جان خود را از دست می‌دهند. زندگی پر استرس و رژیم‌های غذایی ناسالم از مهمترین عوامل سکته قلبی هستند.

بدن شما یک ماه قبل از سکته قلبی به شما هشدار می دهد

بدن شما حدود یک ماه قبل از بروز سکته قلبی نشانه‌هایی بروز می‌دهد که توجه به آنها حائز اهمیت است. اگر در خانواده خود سابقه حملات قلبی داشته‌اید بهتر است به این علائم حساس‌تر باشید.

علائم سکته قلبی

  1. کوتاهی و تنگی نفس : اگر مشکلی در تنفس خود دارید بهتر است سریعتر به پزشک خود مراجعه نمائید. چون می‌تواند نشانه ضعف قلبی باشد.
  2. علائم سرماخوردگی و آنفولانزا : خیلی از افراد پیش از آنکه دچار سکته قلبی شوند با علائم سرماخوردگی و آنفولانزا روبرو هستند.
  3. احساس فشار در قفسه سینه : اگر در قفسه سینه خود همچین حسی داشتید حتماً به پزشک خود مراجعه نمائید. چون این یکی از علائم مهمی است که به شما هشدار می‌دهد در آینده نزدیک به سکته قلبی دچار می‌شوید.
  4. ضعف : زمانی که عروق تنگ شده و نتوانند به خوبی خونرسانی کنند احساس ضعف در بدن اتفاق می‌افتد. در این شرایط با پزشک خود مشورت نمائید.
  5. عرق سرد و سرگیجه : این شرایط به خاطر کم بودن جریان خون در مغز اتفاق می افتد. در این حالت حتماً به پزشک مراجعه نمائید.
  6. خواب آلودگی : اگر با وجود استراحت و خواب کافی کماکان احساس خستگی و خواب آلودگی دارید. و این حالت برای چند روز ادامه دارد. بهتر است به پزشک خود مراجعه نمائید. چون می‌تواند نشانه کمبود خون رسانی به قلب شما باشد.

اگر با در نظر گرفتن هشدارهای بالا به موقع اقدام نمائید می‌توانید از حادثه‌ای ناگوار جلوگیری کنید.

(برای پیشگیری از سکته قلبی بسته کاهنده چربی خون و کلسترول هزار و چهل گیاه را ببینید)

سلامتی گرانبهاترین موهبتی است که خداوند به ما ارزانی داشته ، قدر آن را بدانید.

مطلب از تیم تحریریه هزار و چهل گیاه
هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

1 پاسخ به علائم سکته قلبی یک ماه قبل از سکته بروز می‌کنند
  1. ممنون، مطلب خوبی بود


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.