خستگی مرتبط با سرطان

کسانی که دچار سرطان هستند با عارضه خستگی مرتبط با سرطان روبرو هستند. این خستگی می تواند مانع عملکرد طبیعی روزانه و افسردگی این افراد شود و یا باعث شود این افراد از پیگیری درمان خود ناامید گردند. داروهای مختلفی همچون ریتالین یا مُدافینیل برای این افراد تجویز می شود. حال سوال این است که آیا درمان با دارو بهترین راه برای فائق آمدن بر خستگی مرتبط با سرطان است؟؟ جواب منفی است.

برای درمان خستگی مرتبط با سرطان ورزش کنید

بر طبق مطالعاتی که اخیراً در مجله JAMA oncology به چاپ رسیده نشان داده شده است که بهتر است برای این افراد به جای دارو ورزش کردن و کمک های روانشناسی انجام دهیم. این تحقیق اشاره می کند که شاید بهترین راه برای حل مشکل این افراد این باشد که به آنها توصیه شود که ۱۵ دقیقه در هوای آزاد قدم بزنند. شاید قبول این نتایج برای پزشکان سخت باشد اما آنچه از نتایج این مطالعه در بررسی بیش از ۱۰۰۰ نفر از کسانی که به سرطان مبتلا بوده اند نشان داده شده این است که ورزش و اقدامات روانشناسی از دارو بهتر عمل کرده است.

شاید باور نکنید که حدود  ۷۰ درصد از داروهای ضد سرطان دارای منشا گیاهی هستند. داروهای گیاهی به عنوان ذخائری عظیم که عطر سلامت را در فضا می پراکنند در کنار ما هستند. و این ما هستیم که باید از آنها استفاده نمائیم. ده ها داروی ضد سرطان در طب سنتی وجود دارند. تیم خبره عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه با بهره گیری از متخصص ترین افراد اقدام به تهیه بسته ای منحصر به فرد برای پیشگیری و درمان سرطان نموده است. در این بسته ده ها گیاه دارویی جای داده شده است. شما می توانید به صورت آنلاین و یا با یک تماس این بسته را درب منزل خود دریافت کنید.

همیشه سلامت باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.