a woman with cold and flu

فصل سرما در حال نزدیک شدن است و شما ممکن است به یکی از انواع ویروس های سرماخوردگی مبتلا شوید. افراد معمولاً در طول سال دو تا سه بار سرما می خورند و کودکان ممکن است تا ۹ تا ۱۰ بار در سال سرما بخورند. اگر شما بیش از این تعداد سرما می خورید حتماً باید به فریاد سیستم ایمنی خود برسید و برای تقویت آن اقدام کنید.

چندین گیاه است که می توانند به بدن شما کمک کنند تا قوی تر باشد. چیزی که در مورد مصرف گیاهان برای تقویت سیستم ایمنی باید بدانید این است که باید به صورت مستمر گیاهان دارویی را مصرف کنید و پیش از آنکه ویروس ها به سراغ شما بیایند، شما به سراغ مبارزه با آنها بروید. لازم است از همین الان که هنوز سرما نخورده اید نوشیدن دمنوش های گیاهی را آغاز کنید تا بدن شما قوی شود. وقتی سیستم ایمنی بدن شما قوی باشد شما به روشنی به دفعات کمتری به سرماخوردگی مبتلا می شوید. ضمن اینکه به محض اینکه علائم سرماخوردگی را در خود دیدید مصرف گیاهان دارویی را افزایش دهید تا اجازه ندهید که سرماخوردگی به میزان شدید و وسیع شما را مبتلا کند.

چه گیاهانی برای تقویت سیستم ایمنی مناسب اند

سیر

افرادی که به صورت مداوم سیر می خورند به میزان کمتری به سرماخوردگی مبتلا می شوند. سیر دارای خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی است. اگر خوردن سیر خام شما را می آزارد، پودر سیر را امتحان کنید.

زنجبیل

زنجبیل گیاهی شفا بخش است و ده ها ماده موثره برای درمان عفونت های ویروسی دارد. می توانید حتی پودر آن را روی غذاهای خود بریزید و از طعم خوب آن هم بهره مند شوید. ضمن اینکه می توانید با چند تکه از آن دمنوش زنجبیل درست کنید و میل نمایید. اگر باردار هستید به یکی دو فنجان رقیق در طول روز اکتفا کنید چون میزان بیشتر آن برای شما خوب نیست.

شیرین بیان

شیرین بیان هم همچون زنجبیل دارای مواد موثره ضد ویروسی فراوانی است و به علت طعم آن می توان دمنوش محشری از آن درست کرد. چند تکه از شیرین بیان را در فلاکس یا غوری بریزید و آن را میل کنید. یادتان باشد اگر فشار خون دارید در مصرف آن زیاده روی نکنید چون می تواند فشار خون شما را بالا ببرد.

گل ختمی

گل ختمی می تواند به دستگاه تنفسی بدن کمک کند تا در مقابل عوامل ویروسی مقاومت کند. دمنوش گل ختمی می تواند بدن را در برابر عوامل بیماری زا مقاوم نماید. ضمن اینکه گل ختمی یک ضد سرفه خوب بوده و برای گلو درد هم خوب است.

پوست بید

پوست بید اثراتی مشابه آسپرین دارد و سالیسین موجود در پوست بید پیش ساز آسپرین است. می توانید با ۵ تا ۱۰ گرم پوست بید دمنوشی درست کنید و آن را در فصل سرما میل نمایید. یادتان باشد هرگز از آسپرین یا پوست بید در کودکان استفاده نکنید چون می تواند زمینه ساز سندرم REY شود که می تواند در کودکان بسیار خطرناک بوده و به کبد و مغز آنها آسیب بزند.

آویشن

آویشن به تنهایی داروخانه کاملی است، این گیاه معجزه گر سرشار از ترکیبات ضد ویروسی است و می تواند شما را بر علیه آنفولانزا و سرماخوردگی بیمه کند. بهتر است قبل از اینکه به سرماخوردگی مبتلا شوید مصرف آویشن را شروع کنید. ضمن اینکه مصرف آن در ابتدای سرماخوردگی می تواند مانع از پیشرفت سرماخوردگی شود.

در دوران بچگی مادربزرگ من به محض اینکه فصل سرما نزدیک می شد به همه نوه هایش آویشن می داد. و به نظرم ما واقعاً کمتر به سرماخوردگی مبتلا می شدیم. هنوز بعد از سالها من اعتقاد خوبی به آویشن دارم. انواع آویشن از جمله آویشن برگ باریک و برگ پهن ( آویشن شیرازی) در پیشگیری و درمان بیماری های ویروسی موثر هستند و شما می توانید از این گیاه معجزه گر بهره مند شوید.

اسپند

اگر اسپند را هر از گاهی در خانه خود دود کنید باعث میکروب زدایی از خانه شما می شود. مخصوصاً اگر می بینید به صورت پیاپی به سرماخوردگی و آنفولانزا مبتلا می شوید احتمالاً در خانه تان کنفرانس میکروب ها در حال انجام شدن است!! باید اسپند را در خانه تان دود کنید تا میزان میکروب های خانه تان کاهش یابد. ضمن اینکه می توانید همراه اسپند دارچین را هم در روی آتش بگذارید و دود کنید. این کار باعث می شود سینوس های شما باز شود و میکروب های خانه هم از بین بروند.

تیم تحریریه فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه روزها و شبهای خوشی را برایتان آرزو می کند.

همین الان سفارش دهید


زنجبیل

19800 تومان

آویشن شیرازی

27000 تومان

گل ختمی سفید

19400 تومان

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

1 پاسخ به چگونه توسط گیاهان دارویی با سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کنیم
  1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.