درمان آلزایمر

پیشرفت در درمان آلزایمر در دهه های اخیر با رشد فزاینده ای روبرو بوده است. دانشمندان معتقدند افزایش سن جوامع و بروز پیری اصلی ترین عامل بروز این بیماری است. در این بیماری تحلیل تدریجی مغز را شاهد هستیم. یکی از مهمترین علائم بیماری آلزایمر تجمع غیر طبیعی پروتئین هابه نام Amyloid-beta می باشد. این تجمع غیر طبیعی برای سلول های مغز سمی بوده و واکنش سلولهای عصبی را باعث می شود.

مطالعات نشان می دهند، ورزش، مطالعه، فعالیت های اجتماعی و مصرف میوه و سبزیجات می توانند تا حدی از بروز آلزایمر پیشگیری نماید. در تحقیقی که در انگلستان انجام شده است نقش محافظتی یک پروتئین به نام Nrf2 برای سلولهای مغزی مشخص شده است. همچنین مشخص شده است که پروتئین دیگری به نام Keap1 مانع از عملکرد صحیح Nrf2 می شود.

از این روی اگر بتوانیم Keap1 را مهار کنیم می توانیم به صورت غیر مستقیم به Nrf2 اجازه دهیم تا عملکرد صحیح خود را انجام دهد. دانشمندان اکنون در حال کار روی داروهایی هستند تا بتوانند Keap1 را مهار نمایند. این تحقیق امیدوار است مهار Keap1 برای بیماری های عصبی دیگر همچون ALS نیز مفید واقع شود.

همچنین در تحقیق دیگری ارتباط آلزایمر و قند خون بالا مشخص شده است.

داروهای گیاهی برای درمان آلزایمر

طب گیاهی یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری و درمان آلزایمر است. گیاهانی همچون چای سبز، نخود، عناب، زردچوبه، دارچین، کندر، بادرنجبویه، گل محمدی، بارهنگ و چندین داروی دیگر برای پیشگیری و درمان آلزایمر توصیه شده است.

عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه با بهره گرفتن از متخصص ترین افراد در طب سنتی بسته ای مشتمل بر چندین و چند گیاه مفید برای آلزایمر را در یک بسته به هم میهنان عزیز ارائه می نماید. شما عزیزان می توانید برای تهیه این محصولات به صورت آنلاین یا با یک تماس محصولی با کیفیت را درب منزل تحویل بگیرید.
همیشه مراقب سلامتی جسمی و روحی خود باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.