تحقیقات دانشمندان نشان داده است که پیروی از رژیم غذایی کم‌کالری و کاهش حدود ۶۰۰ کالری در روز طی ۸ هفته می‌تواند جان میلیون‌ها نفر از مبتلایان به دیابت را نجات داده و روند این بیماری را معکوس کند.

به نقل از اراند د ورلد، محققان دانشگاه نیوکاستل گفته‌اند که کسب کالری بیش از اندازه منجر به بروز کبد چرب و در نتیجه، تولید مقدار زیادی گلوکز در کبد می‌شود؛ اما بر اساس یافته‌های این دانشمندان مشخص شده است که کاهش کمتر از یک گرم چربی در پانکراس یا لوزالمعده می‌تواند سبب تولید مجدد انسولین و معکوس شدن اثر دیابت نوع دوم شود.

یافته‌های آنها باعث شده که امید تازه‌ای در میلیون‌ها مبتلا به این بیماری ایجاد شود.

پروفسور رُوی تایلور، نویسنده اصلی این تحقیق گفت: معکوس شدن بقایای دیابت ممکن است حداقل ۱۰ سال پس از اولین ظهور آن باشد.

وی که تقریبا چهار دهه از عمرش را صرف مطالعه در این زمینه کرده است، افزود: گمان می‌کنم اهمیت واقعی این کار برای خود بیماران بیشتر قابل درک باشد. بسیاری از آنها در جریان تحقیق برای من شرح دادند که چگونه پیروی از رژیم غذایی کم‌کالری تنها گزینه‌شان در جلوگیری از دیابت بوده و سبب کاهش مصرف داروهای بیشتری شده که برای کنترل سلامتی خود ناچار استفاده می‌کردند.

در حالی که ۹ تن از هر ۱۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع دوم دچار اضافه وزن یا چاقی هستند و بدنشان انسولین به میزان کافی تولید نمی‌کند، یا سیستم تولید انسولین در بدنشان بدرستی وظایف خود را انجام نمی‌دهد، این دانشمندان نشان داده‌اند که می‌توان با اصلاح سبک زندگی و غذاهای روزانه، کارکرد سیستم تولید انسولین را بهبود داد و این بیماری را تا حد زیادی مهار و حتی درمان کرد.

مبتلایان به دیابت نوع دو، ۲ برابر بیشتر در معرض خطر حمله قلبی و ۳ برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های کلیوی قرار دارند.

منبع: فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره احسان رضایی

تیم تحریریه هزار و چهل گیاه با بهره‌گیری از دانش افرادی که قریب بیش از چهل سال سابقه درخشان در فروش و توزیع مرغوبترین گیاهان دارویی و ادویه‌جات در سطح کشور دارند اقدام به عرضه و توزیع گیاهان داروئی و ادویه‌جات به شیوه‌ای نوین نموده است.

1 پاسخ به مقابله با دیابت نوع ۲ از طریق رژیم غذایی کم‌ کالری
  1. خیلی خوب بود ممنون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.