ترکیب عسل و آبلیمو

مصرف مخلوطی از عسل و آب لیمو نه تنها باعث می‌شود مواد مغذی هر کدام از این مواد غذایی سبب بهبود کارکرد بدن و حفظ سلامتی شود، بلکه ترکیبی فوق‌العاده و البته ساده برای افرادی خواهد بود که میل به کاهش وزن اضافی خود دارند.

به نقل از زی‌نیوز، هم عسل و هم لیمو، مزایایی خاص خود دارند و از ارزش غذایی و دارویی ویژه‌ای برخوردارند اما اختلاط آنها با یکدیگر فواید دیگری هم دارد: آب کردن چربی و سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن.

در ادامه چند دلیل دیگر مصرف مخلوطی از این دو ماده مغذی که بهتر است هر روز صبح نوشیده شود بیان شده است:

۱-بهبود هضم غذا و کارکرد سیستم گوارش

هر دوی این مواد غذایی فوایدی در پاکسازی روده و تکه‌پاره‌کردن غذاهای سخت‌هضم دارند و سلول‌های مردهٔ روده‌ای و سموم دیگر را از بدن دفع می‌کنند. این کار باعث بهبود کارکرد سیستم گوارش می‌شود و در نتیجه به شما کمک می‌کند بهتر و سریع‌تر چربی اضافه را در بدنتان از بین ببرید.

۲-جلوگیری از یبوست

افزودن چند قطره آب لیمو و مقداری عسل به آب گرم و نوشیدن آن در پیشگیری از ابتلا به یبوست موثر است و درمان خانگی مفیدی نیز هنگام ابتلا به این مشکل به شمار می‌رود. نه تنها سندرم روده تحریک‌پذیر و سایر مشکلات گوارشی می‌تواند بشدت بر وزن افراد اثرگذار باشد، بلکه علاوه بر این، افراد مبتلا به چاقی مفرط اغلب از یبوست نیز شکایت می‌کنند که مصرف ترکیبی از عسل و آب لیمو می‌تواند این مشکل آنها را کاهش دهد.

۳-کمک به پاکسازی کبد

این گفته‌ای مشهور است که کبد سالم، کلید طول عمر و همچنین حفظ وزن ایده‌آل به شمار می‌رود. کبد یکی از اندام اصلی بدن است که در تصفیه و پالایش و پاکسازی بدن نقشی حیاتی و مهم دارد. از این رو کارکرد آن در پاکسازی صحیح بدن مهم است. افزون بر این، کبد ارگانی است که در روند هضم غذا و سوختن کالری نیز نقشی مهم به عهده دارد.

منبع: فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره احسان رضایی

تیم تحریریه هزار و چهل گیاه با بهره‌گیری از دانش افرادی که قریب بیش از چهل سال سابقه درخشان در فروش و توزیع مرغوبترین گیاهان دارویی و ادویه‌جات در سطح کشور دارند اقدام به عرضه و توزیع گیاهان داروئی و ادویه‌جات به شیوه‌ای نوین نموده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.