لاغری سریع

خیلی از افراد به دنبال روشی برای لاغری سریع هستند. قبل از هر چیز باید بدانید که وزن هر شخص تابعی از میزان دریافت و مصرف انرژی در آن شخص است. یکی از عوامل تعیین کننده در لاغری سریع سرعت متابولیسم یا سوخت و ساز در بدن ماست.

به عبارتی هر چه سرعت متابولیسم مواد غذایی در بدن ما بیشتر باشد، ما انرژی بیشتری مصرف می کنیم. و احتمال چاقی یا اضافه وزن در ما کمتر می شود. بنابراین اگر به دنبال لاغری سریع هستید یا نگران چاقی و اضافه وزن هستید، خواندن این مطلب قطعاً به شما کمک خواهد کرد.

رژیم غذایی لاغری سریع

از رژیم های غذایی کم کالری و خیلی سخت استفاده نکنید. رژیمهای غذایی خیلی سخت و با کالری بسیار کم باعث می شوند که سوخت و ساز بدن شما به شدت کاهش پیدا کند. بنابراین اگر نمی خواهید دچار افت شدید سرعت متابولیسم بشوید، رژیم های غذایی با کالری متعادل را انتخاب کنید.

نوشیدن آب برای لاغری

 یکی از علت های شایع کاهش سرعت سوخت و ساز، کم آبی بدن است. آب کافی بنوشید. مسیرهای متابولیکی تولید انرژی در بدن نیاز به ملکولهای آب دارند. زمانیکه بدن با کم آبی روبروست، تولید انرژی به شدت کاهش می یابد.

کلسیم برای لاغری

مطالعات نشان داده است که افرادیکه برای لاغری سریع در رژیم غذایی خود از منابع کلسیم استفاده می کنند، در مقایسه با دیگران سرعت متابولیسم بیشتری دارند. منابع کلسیم می تواند شامل لبنیات کم چرب باشد. جالب اینکه اثر مکمل های کلسیم بر افزایش سرعت متابولیسم، به خوبیِ اثر منابع غذایی کلسیم نیست. کلسیم کافی دریافت کنید.

کربوهیدارت برای لاغری

در رژیم غذایی برای لاغری سریع به طور روزانه از منابع کربوهیدرات استفاده کنید. حذف تمام منابع کربوهیدرات از رژیم غذایی باعث افت شدید در سرعت متابولیسم می گردد. رژیم های غذایی فاقد کربوهیدرات در نهایت به علت کاهش سرعت متابولیسم، نتیجه مطلوب را بدست نمی دهند.

کاهش مصرف چربی

مطالعات نشان می دهند که رژیم های غذایی دارای چربی فراوان با تغییر عملکرد انسولین در بدن، سرعت متابولیسم ما را کاهش می دهند. بنابراین مقدار مصرف چربی در رژیم غذایی روزانه را کم کنید.

استفاده از نمک معمولی

در رژیم غذایی برای لاغری سریع تمام نمک دریافتی روزانه را با نمک دریا جایگزین نکنید. نمک معمولی دارای مقداری ید است و ید برای بهبود متابولیسم بدن مورد نیاز است.

نظم در رژیم غذایی

گرسنگی به مدت طولانی و نامنظمی در ساعات غذا خوردن روزانه از دلایل عمده کاهش سرعت متابولیسم بدن به شمار می روند. لذا برنامه غذایی منظم داشته باشید و همیشه در ساعات معینی غذا میل کنید.

خواب کافی برای لاغری

کم خوابی مزمن باعث می شود که سرعت متابولیسم شما افت کند و در نهایت منجر به اضافه وزن یا چاقی می گردد. بنابراین خواب کافی داشته باشید.

نکته آخر برای لاغری

مطالعات نشان می دهد که اگر درجه حرارت محل زندگی شما از ۲۳ درجه سانتیگراد بیشتر باشد، تولید نوع خاصی از چربی به نام چربی قهوه ای که باعث افزایش سوخت وساز بدن می گردد کاهش می یابد. در نتیجه متابولیسم بدن افت می کند. درجه حرارت محیط خود را زیاد بالا نبرید. با افزایش گرمای محیط، متابولیسم بدن کاهش پیدا می کند. برای داشتن میزان مناسب چربی قهوه ای لازم است که درجه حرارت محل زندگی کمتر از ۲۳ درجه و حتی در زمان خواب حدود ۲۰ درجه باشد.

عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه با پکیج های مختلف گیاهی برای لاغری سریع در خدمت شماست. شما عزیزان می توانید با تهیه این پکیج ها و استفاده از آن طبق دستورالعمل همراه با بسته در مدتی کوتاه به وزن ایده آل خود برسید.

سلامت باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره احسان رضایی

تیم تحریریه هزار و چهل گیاه با بهره‌گیری از دانش افرادی که قریب بیش از چهل سال سابقه درخشان در فروش و توزیع مرغوبترین گیاهان دارویی و ادویه‌جات در سطح کشور دارند اقدام به عرضه و توزیع گیاهان داروئی و ادویه‌جات به شیوه‌ای نوین نموده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.