قهوه بخوریم یا نسکافه

یکی از نوشیدنی های رایج در فصل زمستان قهوه است. بخصوص در مناطق سردسیر کره زمین مانند کانادا، افراد تمایل بیشتری به نوشیدن آن در فصل زمستان پیدا می کنند. این نوشیدنی در کافی شاپ ها در دسترس همگان قرار دارد. همچنین بسیاری از افراد در منزل دستگاه تهیه آن را دارند.

یک انتخاب ساده تر و احتمالاً ارزان تر استفاده از پودرهای قهوه فوری است که به اصطلاح به آنها نسکافه گفته می شود. در این نوشته می خواهیم این نوشیدنی را با نسکافه مقایسه کنیم و ببینیم هریک چه ویژگی هایی دارند.

مقایسه قهوه و نسکافه

نسکافه به این طریق تولید می شود که کافی دم شده را با سرعت خشک می کنند تا آب آن تبخیر شود. به دلیل اینکه فرایند تبخیر آب و خشک کردن قهوه دم شده با سرعت انجام می شود، میزان آنتی اکسیدانهای موجود در نسکافه تفاوت قابل توجهی با مقدار آنتی اُکسیدانهای موجود در اسپرسو ندارند.

از نظر میزان کافئین، نسکافه کافئین کمتری نسبت به قهوه دم شده دارد. یک فنجان نسکافه که بر اساس مخلوط کردن یک قاشق مرباخوری نسکافه با یک فنجان آب جوش تعریف می شود تقریبا به اندازه دو سوم یک فنجان قهوه دم شده کافئین دارد. بنابراین نسکافه برای افرادیکه به کافئین حساس هستند و تمایل دارند که کافئین کمتری دریافت کنند، انتخاب بهتری است. البته نسکافه بدون کافئین نیز در بازار موجود است که مقدار بسیار ناچیزی کافئین در خود دارد.

یک نکته منفی در مورد نسکافه، وجود ترکیبات آکریلامید در آن است. آکریلامیدها سرطانزاهای شناخته شده هستند. به علاوه باعث آسیب های سیستم عصبی می شوند. آکریلامیدها طی فرایند بو دادن قهوه تولید می شوند و میزان آنها در نسکافه تقریبا دو برابر اسپرسو است. البته میزان ترکیبات آکریلامیدی که از طریق نسکافه یا قهوه دم کردنی به بدن ما می رسد در مجموع کمتر از میزانی است که برای بدن خطرناک تلقی شود. به همین دلیل به نظر می رسد میزان آکریلامید نباید عاملی برای نگرانی باشد.

فواید قهوه

اغلب فواید قهوه برای سلامتی به علت وجود آنتی اکسیدانهای موجود در آن است. مطالعات نشان می دهد که این نوشیدنی باعث افزایش جریان خون مغز و افزایش عملکرد مغز می گردد. خطر پارکینسون و آلزایمر را کاهش می دهد. متابولیسم بدن را تا حدودی افزایش می دهد. و شانس بروز دیابت نوع دو و بیماری های کبدی را کم می کند.

در نهایت توصیه همیشگی تیم تحریریه عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه به همه شما عزیزان این است که همواره مراقب سلامتی خود باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره احسان رضایی

تیم تحریریه هزار و چهل گیاه با بهره‌گیری از دانش افرادی که قریب بیش از چهل سال سابقه درخشان در فروش و توزیع مرغوبترین گیاهان دارویی و ادویه‌جات در سطح کشور دارند اقدام به عرضه و توزیع گیاهان داروئی و ادویه‌جات به شیوه‌ای نوین نموده است.

1 پاسخ به قهوه بخوریم یا نسکافه
  1. باعرض سلام وخسته نباشید معنی ۳in1 در روی بسته چیست


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.