درمان میگرن کودکان

در تحقیقی که توسط جامعه رادیولوژی آمریکا در سال ۲۰۱۷ ارائه شده نشان داده شده که که مهار یک عقده به نام Sphenopalatine ganglion (SPG) یک روش ایمن برای درمان میگرن کودکان و نوجوانان است. در این روش مقداری داروی بی حسی به دسته ای از اعصاب به وسیله یک سوند رسانده می شود. این اعصاب در پشت بینی هستند و از طریق سوراخ های بینی به آنها دسترسی می یابند.

میگرن باعث کاهش کیفیت زندگی و ناتوان شدن فرد برای فعالیت های روزانه می شود. این بیماری در کودکان می تواند کیفیت زندگی را کم کرده و بر رشد مغزی شان اثر بگذارد. و باعث شود این کودکان به علت درد ناشی از میگرن حتی مقدار زیادی از کلاس های درسی شان را از دست بدهند.

درمان میگرن کودکان

این روش درمان میگرن کودکان بسیار ساده بوده و با کمک سوند و اسپری یا ژل لیدوکائین می تواند به صورت سرپایی در طی ۱۰ دقیقه انجام شود. محققان معتقدند با مهار این عقده چرخه ایجاد درد در طی میگرن را می شکنند و مانع سردرد می شوند.

استفاده از این روش می تواند اثرات بد داروهای شیمیایی را بکاهد. چون نیاز فرد به داروهای شیمیایی را کم می کند. این روش درمان میگرن کودکان به سرعت جواب می دهد و اثر آن تا ماه ها باقی می ماند. البته این روش فقط برای بچه هایی است که برای آنها میگرن شدید تشخیص داده شده است. و به داروهای خط اول درمان پاسخ نداده اند. این روش درمان میگرن کودکان می تواند کیفیت زندگی بچه ها را بهبود داده، و شاهد دیدن بچه هایی باشیم که شادتر هستند و دردی نمی کشند. این درمان می تواند در زمانی که میگرن باز بر می گردد تکرار شود.

درمان گیاهی میگرن

عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه، یک دمنوش ترکیبی را برای دردهای ناشی از میگرن توصیه می نماید. این دمنوش از چندین و چند گیاه از جمله بابونه، میخک، بادرنجبویه، نعناع، فلفل قرمز، زنجبیل، اکالیپتوس، اسطوخدوس، زرد چوبه، پوست درخت بید، اکلیل کوهی، دارچین، آفتابگردان و چند گیاه دیگر به همراه روش دقیق مصرف می باشد. شما می توانید این بسته را با سفارش آنلاین و یا با یک تماس درب منزل تحویل بگیرید. اگر بچه ای به بیماری ویروسی مثل آنفولانزا مبتلاست پوست بید را از این ترکیب دارویی حذف کنید.

مطلب از دکتر رضا دهقانی، فارماکولوژیست و استاد دانشگاه.
همیشه سلامت باشید

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.