داشتن فرزند و افزایش طول عمر

شاید به نظر برسد. بی خوابی های شبانه و استرس های زمان بچه دار شدن برای داشتن یک زندگی طولانی مناسب نباشد. ولی تحقیقات جدید نشان می دهند داشتن فرزند می تواند چند سالی به عمر والدین بیفزاید.

در تحقیقی که توسط تیم دکتر Karin Modig در موسسه تحقیقاتی Karolinska در سوئد در مجله Epidemiology & Community Health به چاپ رسیده است. نشان داده شده افرادی که بچه دارند ممکن است تا ۲ سال بیشتر از افرادی که بچه ندارند عمر کنند.

رابطه داشتن فرزند و افزایش طول عمر

این تیم تحقیقاتی تاکید می کند که پیش از این نیز شواهی مبنی بر طولانی تر بودن سن افرادی که بچه دارند وجود داشت. اما دلیلی که پشت این موضوع بود مورد بررسی قرار نگرفته بود. در این تحقیق محققان به بررسی عاملی که باعث این افزایش عمر می باشد پرداخته اند.

در این تحقیق تعداد زیادی از زنان و مردان را مورد بررسی قرار دادند. تا ببینند داشتن فرزند بعد از سن ۶۰ سالگی چه تاثیری در عمر آنها می گذارد. و مشاهده نمودند داشتن فرزند می تواند تا ۲ سال طول عمر را افزایش دهد.

شایان ذکر است برای نتایج این تحقیق عوامل مخدوش کننده نتایج مطالعه مثل دستیابی به آموزش حذف شده است. ضمناً قابل توجه است که هر چه سن بالاتر می رود میزان منتفع شدن مردان از داشتن فرزند بیشتر می شود.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که احتمالاً با افزایش سن به دلیل دلخوشی که والدین به واسطه داشتن فرزند دارند خیال آسوده تری دارند و شاید این خیال آسوده باعث عمر بیشتر آنها باشد.

جنسیت فرزند مهم نیست

برخلاف اینکه قبلاً ادعا می شد پسر یا دختر بودن فرزند می تواند طول عمر را متاثر کند. نتایج نشان می دهد این عامل تاثیری بر طول عمر ندارد.

داشتن فرزند باعث می شود فرد روابط اجتماعی بیشتری داشته باشد.با مردمان بیشتری پیوندهای دوستی داشته باشد. و تمام اینها به افزایش طول عمر شما کمک نماید.

در تحقیق حاضر همچنین نشان داده که داشتن فرزند باعث می شود فرد روابط سالم تری نیز داشته باشند. از سوی دیگر در تحقیقات دیگری نشان داده شده بود که سالمندانی که در سن های بالا کماکان مشغول انجام شغل خاصی هستند طول عمر بیشتری دارند.

تمامی این اطلاعات نشان می دهد داشتن فعالیت بیشتر. ارتباطات اجتماعی بیشتر. و داشتن فرزند بیشتر با وجود آنکه به مشغله روزمره شما می افزاید. اما در پایان باعث افزایش سطح سلامت شما می شود.

تیم تحریریه عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه زندگی پر از زیبایی و نشاط را برای شما آرزو می کند.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره احسان رضایی

تیم تحریریه هزار و چهل گیاه با بهره‌گیری از دانش افرادی که قریب بیش از چهل سال سابقه درخشان در فروش و توزیع مرغوبترین گیاهان دارویی و ادویه‌جات در سطح کشور دارند اقدام به عرضه و توزیع گیاهان داروئی و ادویه‌جات به شیوه‌ای نوین نموده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.