عکس آبلیمو

 همه ما می دانیم برای اینکه دچار کم آبی نشویم بایستی به بدن خود مایعات برسانیم. در این مقاله می خواهیم به شما بگوئیم که چرا باید از میان مایعات آبلیمو را به صورت مداوم در صبح مصرف کنیم.

خواص آبلیمو

  • آبلیمو التهاب را کم می کند

اگر جایی از بدنتان درد می کند این به خاطر التهاب است. شاید برایتان جالب باشد که لیمو می تواند سطح اسیدیته بدن را کم کند. (اسیدی بودن بدن برای شروع التهاب لازم است). ضمن اینکه آبلیمو می تواند سطح اوره را در مفاصل شما کم کند. که خود عاملی برای ایجاد التهاب و درد در مفاصل است.

  • به سیستم گوارش شما کمک می کند

جمعیت بسیاری از مردم با مشکلات گوارشی روبرو هستند. و یکی از راه های مقابله با این مشکلات مصرف آبلیمو می باشد. لیمو اولاً با سمومی که می توانند در دستگاه گوارش مشکل زا شوند مبارزه می کند. ضمناً آبلیمو با حذف این سموم مانع از ایجاد نفخ و سوزش معده می شود.

  • باعث کاهش وزن می شود

قصد نداریم بگوئیم برای لاغری سریع فقط لازم است آبلیمو بخورید. مسئله این است که لیمو به علت داشتن فیبرهای پکتین برای کسانی که می خواهند چند کیلویی وزن کم کنند مناسب است. لیمو با داشتن فیبرهای پکتین باعث می شود ولع شما برای مصرف شیرینی های چاق کننده کم می شود.

  • آبلیمو بدن شما را از سموم پاک می کند

سموم بسیاری در بدن ما در حال جابجا شدن هستند که وجودشان برای سلامتی خوب نیست. لیمو با تحریک کبد کمک می کند تا کبد بتواند این سموم را از بدن حذف نماید. و بدین طریق بدن ما را پاک کند.

  • سیستم ایمنی را تقویت می کند

سیستم ایمنی برای فعالیت درست به ویتامین سی نیاز دارد. و در زمان استرس سطوح ویتامین های بدن پائین می آید. لیمو با داشتن مقادیر فراوان ویتامین سی به فعالیت مناسب سیستم ایمنی کمک می کند.

  • به پوست شما کمک می کند

گذشته از تاثیری که لیمو برای آب رسانی به پوست دارد. می تواند لکه های پوست شما را از بین ببرد. بسیاری از مردم برای برطرف نمودن لکه ها لیمو را روی آنها قرار می دهند. و از آن گذشته لیمو با پاک کردن بدن از سموم باعث شفافیت و ظاهر بهتر پوست می شود.

  • به سلامت قلب و مغز شما کمک می کند

همه ما باید به سلامت قلب و مغز خود کمک کنیم. و یکی از چیزهایی که کمک می کند قلب و مغز ما مثل ساعت کار کند لیمو است. زیرا لیمو مقادیر بالایی از پتاسیم دارد. و بسیاری از ما در بدن خود به میزان کافی پتاسیم نداریم.

  • نمک های بدن را بازسازی می کند

وقتی شما یک ورزش سخت انجام می دهید. مقدار زیادی از نمک های ضروری بدن شما از دست می رود. که می تواند به خودیِ خود باعث التهاب و درد عمومی در بدن شود. لیمو با پتاسیم خود و کمکی که به تعادل اسیدیته بدن می کند باعث می شود بدن بتواند دوباره و به سرعت تعادل نمک های خود را بازیابی نماید.

  • آبلیمو برای سرماخوردگی

اگر به اکثر دستورالعمل های ضد سرماخوردگی و آنفولانزا مراجعه کنید. لیمو را برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا توصیه می کنند. ویتامین سی موجود در لیمو باعث می شود بدن بتواند سریعتر با عوامل ایجاد سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کند.

سلامتی موهبتی بزرگ است. قدر سلامت خود را بدانید.

مطلب از دکتر رضا دهقانی
هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

1 پاسخ به خواص آبلیمو – خوردن آبلیمو ناشتا چه خواصی دارد؟
  1. خیلی عالی، ممنون از مطلب مفید شما


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.