روش جدید تشخیص اوتیسم در کودکان

روشهای کنونی تشخیص اوتیسم روشهایی بر پایه مشاهدات رفتار بوده و دقیق نیستند. در این مقاله روشی معرفی شده است که به طور دقیق پیش بینی می کند که یک کودک می تواند به سمت بروز اوتیسم پیش برود.

اوتیسم تعداد زیادی از کودکان را در سراسر دنیا مبتلا می کند. در این بیماری فرد در روابط اجتماعی و آمیخته شدن با اجتماع دچار مشکل می شود.
اوتیسم چیزی حدود ۱٫۵ درصد از کودکان را مبتلا می کند. مثلا در آمریکا از هر ۶۸ کودک یک نفر به اوتیسم مبتلاست. و در طی دهه های اخیر میزان رشد ابتلا به این بیماری بیشتر شده است.

یک روش بیوشیمیایی جدید برای تشخیص اوتیسم در کودکان

تشخیص اوتیسم زود هنگام بسیار حائز اهمیت است. زیرا می توان با درمان های زود هنگام به درمان این بیماری کیفیت مناسب تر ی بخشید. عمده روشهای کنونی تشخیص این بیماری بر اساس توجه به علائم رفتاری است.

در تحقیقی که در مؤسسه پلی تکنیک Rensselaer در آمریکا انجام شده نشان داده شده است که با کمک مواد موجود در خون می توان اوتیسم را زودتر از موعد تشخیص داد. در این تحقیق خون ۸۳ کودک بین سن ۳ تا ۱۰ سال که مبتلا به اوتیسم بودند مورد بررسی قرار گرفت.

در این تحقیق مشخص شد که وجود دو ماده در خون افراد می تواند حاکی از وجود اوتیسم باشد. وجود این ماده با دقتی حدود ۹۸ درصد اوتیسم را از بیماری های غیر اوتیسم تمیز می دهد. این تحقیق از آن نظر حائز اهمیت است که در حال حاضر هیچ روشی که بتواند به این دقت تشخیص اوتیسم را انجام دهد وجود ندارد. و تقریباً تمامی روشهای موجود از نظر دقت فاصله زیادی با این روش جدید دارند.

این یافته ها به محققین این امکان را می دهد که با مطالعات بیشتر در آینده و ایجاد یک روش استاندارد برای تشخیص اوتیسم به صورت دقیق تر اقدام نمایند. و بتوانند تمهیدات لازم برای شروع هر چه سریعتر درمان را اتخاذ کنند. زیرا که درمان زود هنگام و سریع می تواند بسیار موثر واقع شود. در صورت هر گونه وقفه در درمان، این بیماری می تواند معضلات جبران ناپذیری را برای کودکان بیمار ایجاد نماید.

تیم تحریریه فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه روزها و شبهای خوشی را برایتان آرزو می کند.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.