دستگاه سنجش فشار خون

اُفت ناگهانی فشارخون می تواند شانس ابتلا فرد به آلزایمر را افزایش دهد

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ در مدرسه جان هاپکینز انجام گرفت، مشاهده شد افرادی که در میانسالی دچار افت فشار خون وضعیتی می شوند احتمال اینکه در سنین پیری به زوال مغز مبتلا شوند ۴۰ درصد بالاتر است. حالتی که در آن فشارخون سیستولی به میزان ۲ درجه یا بالاتر و یا دیاستولی ۱ درجه یا بالاتر افت می کند. اینکه دقیقاً دلیل این امر چیست هنوز مشخص نیست. البته سابق بر این نقش افت فشار خون در عملکرد مغزی افراد مسن نشان داده شده بود اما این تحقیق در مورد افراد میانسال است.

اُفت یک باره فشارخون

داروهای گشاد کننده عروق مثل قرص های زیر زبانی می توانند فشار خون را به یک باره کاهش دهند. امروزه بر اساس مقالات جدید به پزشکان توصیه می شود فشارخون بیمار را حتی در صورتی که بسیار بالا باشد به سرعت پائین نیاورند. چون احتمال سکته مغزی در آنها وجود دارد.

مهمترین فرم زوال مغز آلزایمر است. که ششمین عامل مرگ در ایالات متحده و بسیاری از کشورها می باشد. و تخمین زده می شود که از هر ۳ نفر در آمریکا یک نفر توسط شکلی از زوال مغز از بین می رود. لذا این تحقیق از این نظر حائز اهمیت است که شاید رعایت این نکته بتواند جان افراد زیادی را نجات دهد. البته تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است.

امروزه اقبال به داروهای گیاهی در سراسر جهان به میزان زیادی بیشتر شده است. با آگاهی آحاد جامعه از عوارض احتمالی داروهای شیمیایی مردم تلاش می کنند اولاً با استفاده از داروهای گیاهی مانع از بروز بیماری گردند و ثانیاً با اتکا به این ذخائر ارزشمند بیماری خود را درمان نمایند.

درمان گیاهی بیماری آلزایمر

داروهای گیاهی توصیه شده برای بیماری آلزایمر عبارتند از.: جنسینگ، عناب، دارچین، بادرنجبویه، بارهنگ، جوز هندی، کاسنی، بادیان، زبان گنجشک، خرمای سیاه، زنجبیل، گل گاو زبان، مغز گردو، شیرین بیان، مرزنجوش، بابونه، زعفران، ریحان، عناب، نخود، چای سبز، کندر، اسطوخدوس و چندین گیاه دیگر. شما می توانید همگی این داروها را با یک تماس به عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه و یا مراجعه به سایت تهیه نمائید.

پیشگیری از آلزایمر

  • ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید
  • سعی کنید مطالعه کنید. مطالعه باعث فعال ماندن مغز شما و جلوگیری از آلزایمر می شود
  • زبان جدیدی را بیاموزید
  • اگر در خانواده تان سابقه آلزایمر وجود دارد محتاط تر باشید. و سعی کنید با استفاده بیشتر از ذهن خود مانع آن شوید
  • سیگار نکشی

مطلب از دکتر رضا دهقانی، فارماکولوژیست و استاد دانشگاه

سلامتی بزرگترین هدیه خداوند به ماست. مراقب سلامتی خود باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.