آلزایمر

آلزایمر بیماری است که با کاهش حافظه خود را نشان می دهد. این بیماری یک بیماری پیشرونده است و پس از بروز علائم تا مرگ بیمار به پیشرفت خود ادامه می دهد. ۱۰ سال قبل از بروز علائم آلزایمر تغییرات در مغز افراد آغاز شده است. در حال حاضر ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به آلزایمر هستند که این میزان در حال بیشتر شدن است.

در تحقیقی که در انگلستان صورت گرفته است نشان داده شده است که بین بروز این بیماری و دیابت ارتباط وجود دارد. علت این موضوع را اثر بالا بودن قند خون روی آنزیمی به نام macrophage migration inhibitory factor (MIF) می دانند. این آنزیم قادر است سیستم ایمنی و سطح قند خون را تنظیم نماید.

همچنین این آنزیم روی نوعی از سلولهای مغز به نام گلیال اثر می کند تا بتوانند به پروتئین های  نامطلوب تولید شده در مغز پاسخ دهند. در هنگام دیابت این آنزیم دستخوش تغییر می شود و باعث می شود نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد. بنا بر آنچه گفته شد ، مشخص می شود که ما کنترل قند خون را نه تنها برای جلوگیری از عوارض دیابت که برای پیشگیری از بروز آلزایمر لازم داریم.

داروهای گیاهی برای آلزایمر و قند خون

داروهای گیاهی جزو بهترین، مفروم به صرفه ترین و راحت ترین راه ها برای پیشگیری از دیابت و به تبع آن جلوگیری از آلزایمر است، ضمن اینکه بسیاری از داروهای گیاهی به افراد در کنترل آلزایمر کمک می کنند.

داروهای موثر برای کنترل آلزایمر

چای سبز، قهوه، کندر، عناب، ریحان، نخود، جینکو، زعفران، کنجد و چندین داروی دیگر

داروهای موثر در کنترل قند خون

گشنیز خشک، تخم کتان، گزنه خشک، برگ گردو، شکرشفا، آویشن، عناب، اسفرزه، کلپوره، هندوانه اوبجهل، سیر، خارمریم و …

شما می توانید به صورت آنلاین و یا با یک تماس به عطاری آنلاین هزار و چهل گیاه همه گیاهان دارویی مورد نیاز خود را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت در درب منزل خود دریافت کنید .
مراقب سلامتی خود باشید.

لطفاً برای ارتقاء سلامت جامعه این مطلب را به اشتراک بگذارید
درباره رضا دهقانی

دکتر رضا دهقانی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، استاد دانشگاه == ارتباط مستقیم از طریق ایمیل dr.rezadehghani7@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.